Czyszczenie biku to okazja na większy kredytCzyszczenie biku to jeden z najskuteczniejszych sposobów na poprawę swojej zdolności kredytowej. Począwszy od lat dziewięćdziesiątych kiedy banki zaczęły korzystać z tego systemu aby zminimalizować ryzyko związane z zaciąganiem kredytów przez swoich użytkowników. Biuro Informacji Kredytowej jako układ powstał z inicjatywy Zależności Banków Polskich.

W naszym momencie każda osoba, jaka choćby stara się na temat otrzymanie kredytu jest weryfikowana przez analityka bankowego poprzez wprowadzenie jej danych służące do BIKu. Odbywa się to poprzez wysłanie odpowiedniego pytania. Musimy mieć jednak intencjonalność, że każde zapytanie kredytowe związane jest z obniżeniem naszego scoringu czyli punktacji kredytowej (przeważnie jest to ubytek około 17 punktów). Oprócz tego znaczący wpływ na nasz scoring mają opóźnienia w płatnościach rat kredytów, które zaciągnęliśmy. Dlatego też jeżeli rozważamy zaciągnięcie następnego zobowiązania to dobrym planem na poprawę naszej umiejętności kredytowej jest właśnie czyszczenie biku.

Dodatkowo warto podkreślić zjawisko, że w ostatnim okresie również coraz więcej firm chwilówkowych ma dostęp do Biura Informacji Kredytowej. W naszym miejscu można choćby wyszczególnić firmę Vivus, która trudni się udzielaniem pożyczek krótkoterminowych. Wobec tego tak istotnym jest aby spłacać przy terminie nasze dlaczego nie dowiedziec sie wiecej zobowiązania. Każde bowiem opóźnienie wpływa niedobrze na szansę otrzymania kredytów lub pożyczki. Jeżeli także w naszym przypadku będzie miała miejsce oryginalne zrodlo sytuacja w której opóźnienia w spłacie wyniosły dajmy na tek krok kilkanaście dób to rozwiązaniem tego kłopotu jest czyszczenie biku.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Czyszczenie biku to okazja na większy kredyt”

Leave a Reply

Gravatar